Jdi na obsah Jdi na menu
 


jak o mě pečovat

27. 3. 2008

JAK LEPIT OUŠKA ŠTĚŇÁTKŮM

Vezmete si vatový čtvereček a srulujete jej. Dáte do ouška(léObrazekpe se pak lepí a drží tvar) a ouško na tu vatu přitisknete. Potom vezmete náplast(obyčejnou, co nejužší) a ouško obtočíte kolem ní. To samé uděláte i na druhém uchu. Potom si vezmete větší kousek náplasti a ouška jí spojíte k sobě.Vatové ruličky vyndáte a necháte tak pět dní(pokud se ouška začnou naklánět na stranu, tak je přelepte), potom sundete a pět dní nechte odpočinout. Pokud jde náplast špatně odlepit, tak ji navlhčete a prostřihněte na čtyřech stranách. Malé kousky jdou lépe oddělat. Nezapomeňte také ouška vyholit aby je zbytečně nezatěžovaly chlupy. Na podporu chrupavky se může ještě dávat nějaký přípravek. Bohužel ale neporadím název, protože mě veterinář doporučil uvařit normální želatinu. Že to má stejný účinek jako ty preparáty a je to skoro zadarmo.

Mně je panička lepila jen 2x přes noc a hned druhý den,když jsem si to strhnul dolů,tak už mi jedno uško krásně stálo...večer mi zas spadlo...pak už mi občas stálo občas spadlo a teď už stojí krásně...

STRAVA

Pejsek by měl každý den jíst. Dospělý pejsek jí jednou nebo dvakrát denně(záleží na to co komu vyhovuje) štěně častěji(zpočátku čtyřikrát až třikrát denně, pak třikrát, později už jen dvakrát). Krmit můžeme granulemi. Doporučoval bych krmit kvalitními- jork není zase tak velký aby měsíčne projedl dva tísíce. Kilo kvalitních granulí mu vydrží nadlouho a navíc mají spoustu vitmínů(Nejsou to jen sešrotované pařády a ostatní odpadky z masa s hromadou nějakého obilí). Kvalitních značek granulí je u nás dost(Eukanuba, Pro plan, Hills, Royal Canin, Anf, Kronch a spousta dalších), ale nekoupíte je v žádném supermarketu(snad výjímkou je OBI- tam se dá koupit Eukanuba nebo Royal Canin). Občas můžeme pejskovi přilepšit nejakou psí paštikou nebo konzervou(First Class, konzervičky Shiny dog atd.) Rovněž můžeme pejskovi vařit. Tenhle typ stravování mu bude nejspíš chutnat nejvíce, ale je třeba pamatovat, že strava musí být vyvážená(ne každý den porce samotnho kuřecího masa). Měla by se skládat z masa, přílohy, zaleniny a to v určitém poměru(v závislosti na věku psa). Také je dobré do jídla přidávat nějaké minerálie a vitaminy. O výživě psů existují různé knížky a ty bych začínajícím páníčkům doporučila přečíst.

Obrazek

ČESÁNÍ

Jelikož je jorkšír dlouhosrsté plemeno, česání se zřejmě nevyhneme. Každý jorkšír by měl být zvyklý stát a nechat se česat a platí to i pro ty co jsou ostříhaní. Nečesaný pejsek často trpí. Srst se mu zaknotí a vytvoří neprodyšnou deku na těle psa. No a pod tou dekou se můžou usadit různé plísně, nehledě na to, že taková deka pejska pořádně tíží a když už se s ním konečně dokolébete ke stříhačce, tak jediná možnost je pejska co nejvíc vyholit, bez možnosti vytvořit nějaký slušivý střih. U stříhaných pejsků je zase důležité aby uměli hezky stát u kadeřnice, aby se všelijak nekroutili, nebo po ní vztekle nechňapali. Česní je důležité učit hned od štěňátka. Nejdřív se snažíme česat jemně bez tahání a jak si štěndo zvykne tak mužeme i sem tam tahat. Důležité je i česat co nejčastěji, aby si na to opravdu co nejdříve zvyklo. K česání potřebujeme kartáč(skvělý je jorky kartáč od Kw) a pak hřeben. Nejdříve učešeme pejska kartáčem(tím rozmotáme největší zacuchliny-pejska to tolik nebolí jako hřebenem a také vytrháme méně vlasů) a potom důkladně pročešemě ještě hřebenem. Důležité je pročesat včechna místa psího těla. Nejhorší místa jsou vnitřní strana zadních nohou, bříško a pod předníma packama. Tam se nejhůře dostává, ale i tyhle části musíme důkladně pročesat až na kůži.